Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Pöttinger rozbudowuje aplikację Harvest Assist

Dodano: 29.04.2024
Jakie nowe funkcjonalności pojawiły się w zmodernizowanej aplikacji Harvest Assist od Pöttingera? fot. mat. prasowe
Jakie nowe funkcjonalności pojawiły się w zmodernizowanej aplikacji Harvest Assist od Pöttingera? fot. mat. prasowe

Aplikacja Harvest Assist od Pöttingera zyskała właśnie nowe funkcjonalności. Przyjrzymy się im i sprawdźmy, jakie korzyści przyniosą one dla użytkowników.

Dzięki aplikacji można łatwo wybierać pola i przypisywać je do poszczególnych pojazdów. Każda z osób biorących udział w zbiorach może w czasie rzeczywistym mieć dostęp do informacji o postępie prac na polu i aktualnym etapie zbioru. Dzięki temu rozgarnianie i zagęszczanie zebranej masy na pryzmie może przebiegać spokojnie i efektywnie.

Steyr 4120 Multi zaskakuje wygodnymi rozwiązaniami

Steyr 4120 Multi o mocy 117 KM to traktor mający sporo rozwiązań zapożyczonych z ciągników serii wyższych. Podczas naszego testu redakcyjnego zaskoczył nas wieloma ciekawymi rozwiązaniami, które ułatwiają pracę. W kabinie jest cicho a podłokietnik z dźwignią Multicontroller i joystickiem do obsługi ładowacza czołowego pozwalają pracować wygodnie i czerpać frajdę z jazdy.
Czytaj dalej

Nowe funkcje aplikacji Pöttinger Harvest Assist

Nowych rozwiązań jest kilka, poniżej wymienimy i krótko opiszemy każde z nich.

Po pierwsze, operator prasy może wprowadzić w aplikacji liczbę balotów znajdujących się na polu. Każda osoba kierująca ładowarką i przyczepą do zebrania bel będzie miała szybki dostęp do informacji o ilości i lokalizacji balotów.

Od kwietnia 2024 r. 

dostępne są nowe funkcje w ramach aplikacji Harvest Assist od Pöttingera.

Jeśli jest kilka ekip zbierających, wszyscy operatorzy wiedzą bezpośrednio, na które pola trzeba jeszcze dojechać lub ile bel zostało już przewiezionych. Poza tym liczba balotów jest również punktem wyjścia do określenia wydajności zbiorów. W każdej chwili można mieć wgląd w dane o efektywności prac związanych z sianokosami i zbiorem.

Kolejną nową opcją jest nawigowanie do pryzmy. Funkcja nawigacji umożliwia dojazd zarówno do pola, jak i do pryzmy. Można wprowadzić do aplikacji nową pryzmę i dojazd do niej bezpośrednio kontrolować za pomocą Google Maps. Ta nowa funkcja Pöttinger Harvest Assist ma zdaniem producenta eliminować objazdy lub nieustanne dosyłanie nowych lokalizacji.

Nowa kategoria maszyn

Funkcja nawigowania do pryzmy to jedna z nowych funkcjonalności dostępnych w aplikacji Harvest Assist fot. mat. prasowe
Funkcja nawigowania do pryzmy to jedna z nowych funkcjonalności dostępnych w aplikacji Harvest Assist fot. mat. prasowe

Od teraz można wprowadzić do aplikacji również inne pojazdy do przetransportowania balotów lub sieczkarnie samojezdne. W ten sposób wszyscy uczestnicy zbiorów mają uzyskać łatwy przegląd zaangażowanych w proces maszyn. Nawigacja, planowanie i przegląd całej floty są teraz dostępne w aplikacji Harvest Assist.

W aplikacji można wybierać spośród wszystkich maszyn w łańcuchu żniwnym. Do wyboru są kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki w tym zgrabiarki taśmowe, przyczepy zbierające i prasy rolujące. Dzięki aplikacji można łatwo wybierać pola i przypisywać je do poszczególnych pojazdów.

Każdy uczestnik zielonych żniw może zainstalować podstawową wersję aplikacji dostępną na iOS i Android na swoim smartfonie. Nowe funkcje są dostępne od kwietnia 2024 roku.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy