W 2023 roku moce produkcyjne Pronaru znacząco wzrosły. Przyczyniła się do tego nowa hala produkcyjna w Siemiatyczach i trzy w Narwi, oddane do użytku rok wcześniej. Oczywiście ich otwarcie spowodowało zatrudnienie nowych pracowników.
– Małe firmy, które mają obecnie problem z utrzymaniem się na rynku, nie tworzą tego co my – nie wprowadzają innowacji. My tworzymy duże projekty, a dziś nauka kieruje się ku cyfryzacji i musimy za tym podążać. Dlatego budujemy też nowy budynek administracyjny, gdzie będą mogli rozwijać się wszyscy wprowadzający te innowacje, bez konieczności wyjazdu za granicę – podkreśla Sergiusz Martyniuk, prezes Rady Właścicieli Pronaru.
Czytaj dalej
W Narwi w hali numer 1 powstają elementy z tworzyw sztucznych na bazie poliestrów takie jak m.in.: elementy składowe produkowanych już przez podlaską firmę maszyn i narzędzi rolniczych, komunalnych oraz recyklingowych, a także zbiorniki z tworzywa sztucznego wozów asenizacyjnych.
W hali numer 2 odbywa się produkcja maszyn do zbioru zielonek a organizacyjnie jest ona częścią Fabryki w Strabli, która istnieje od roku 2008. Dzięki temu powiększeniu Pronar zwiększył produkcję wielkogabarytowych maszyn zielonkowych. To ponad 10-metrowe zestawy kosiarek dyskowych i zgrabiarki 4-karuzelowe.
tylu pracowników liczy załoga firmy Pronar
Hala numer 3 jest właściwie nowym zakładem produkcyjnym, w którym pracują głównie kobiety. Powstają tutaj elektryczne wiązki kablowe, które montowane są w maszynach marki Pronar oraz są sprzedawane jako podzespoły. Być może będzie to kolejny przysłowiowy strzał w dziesiątkę Sergiusza Martyniuka. Pronar przecież od lat z powodzeniem produkuje koła tarczowe do maszyn wolnobieżnych – od kilku lat jest ich drugim największym producentem na świecie. Na Podlasiu powstają również osie, układy jezdne, elementy hydrauliki i pneumatyki, które jako części trafiają do wielu markowych firm krajowych i zagranicznych.