Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Przegląd kombajnu John Deere według przewodnika

Dodano: 04.06.2024
To już powoli ostatni dzwonek, aby zadbać o przegląd kombajnu przed żniwami. John Deere wydał bezpłatny przewodnik, z którego można dowiedzieć się, jak go przeprowadzić fot. TRAKTOR24.pl
To już powoli ostatni dzwonek, aby zadbać o przegląd kombajnu przed żniwami. John Deere wydał bezpłatny przewodnik, z którego można dowiedzieć się, jak go przeprowadzić fot. TRAKTOR24.pl

Z tego bezpłatnego przewodnika można dowiedzieć się, jak przeprowadzić przeglądu kombajnu John Deere. Powstał on na bazie danych z programu Expert Check, który objął do tej pory ponad 260 tys. maszyn. To efekt wieloletniej pracy ponad 2000 techników w placówkach dealerskich i 200 ekspertów fabrycznych John Deere. Wiedza ta zebrana w „Przewodniku konserwacji i części eksploatacyjnych kombajnów John Deere” pozwala przygotować się do sezonu żniwnego, nie zapominając o żadnym elemencie eksploatacyjnym.

Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje

Wiosną 2024 roku mieliśmy okazję przetestować siewnik Horsch Maestro 6 TX w siewie buraka oraz kukurydzy. Jak ta maszyna poradziła sobie z pracą przy wyższych prędkościach roboczych?
Czytaj dalej

Jak podaje John Deere, wdrożenie go w życie pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i wydłużyć okres użytkowania części kombajnu. W efekcie przegląd kombajnu nie tylko zmniejsza się ryzyko wystąpienia awarii, ale dodatkowo również obniża koszty eksploatacyjne użytkowania tej maszyny. O to cenne opracowanie można pytać dealerów John Deere.

Kalibracja szczeliny, bagnetów i sprawdzenie palców ślimaka

– Z pomocą narzędzia MCXFA1960 sprawdzisz i dokonasz kalibracji szczeliny roboczej sit. Aby sprawdzić wydłużenie łańcuchów, użyj narzędzia o numerze katalogowym KJD10531 lub JDG12109. W przypadku ich wydłużenia o 3% i braku możliwości dalszej regulacji, koniecznie należy je wymienić – czytamy w komunikacie prasowym.

3% – 

to graniczna wartość wydłużenia łańcuchów w kombajnie John Deere. Po jej przekroczeniu i braku możliwości dalszej regulacji, koniecznie należy je wymienić.

John Deere podpowiada również, aby nie zapomnieć o kontroli zużycia bagnetów, które pełnią ważną rolę przeciwnoża. – Gdy kontynuujesz korzystanie ze zużytych bagnetów, w których szczelina jest większa niż 5 mm lub krawędzie są zaoblone, to materiał jest rwany, co wpływa na większe zużycie paliwa i mniejszą wydajność maszyny – informuje John Deere.

W przyrządzie żniwnym nie można tolerować pracy ze złamanym choćby jednym palcem ślimaka. Zmniejsza to wydajność przemieszczania się masy roślinnej, ogranicza prędkość postępową i zwiększa ryzyko uszkodzenia tego mechanizmu. Pęknięte palce ślimaka mogą również doprowadzić do kosztownych w skutkach awarii.

Wiedza zebrana w „Przewodniku konserwacji i części eksploatacyjnych kombajnów” pozwala przygotować kombajn John Deere do sezonu żniwnego, nie zapominając o żadnym elemencie eksploatacyjnym.fot. TRAKTOR24.pl
Wiedza zebrana w „Przewodniku konserwacji i części eksploatacyjnych kombajnów” pozwala przygotować kombajn John Deere do sezonu żniwnego, nie zapominając o żadnym elemencie eksploatacyjnym fot. TRAKTOR24.pl

Sztuka czyszczenia sit i kontrola niedomłotów

– Aby zminimalizować straty ziarna podczas zbiorów, nie zmniejszając wydajności kombajnu, konieczne jest regularne i prawidłowo przeprowadzane czyszczenie sit. Z darmowego „Przewodnika konserwacji i części eksploatacyjnych kombajnów John Deere” dowiesz się, o co zadbać i jakich elementów nie możesz pomijać podczas tego zadania – czytamy w komunikacie prasowym.

– Uzyskanie informacji o liczbie i zawartości niedomłotów jest z kolei kluczem do podjęcia właściwych decyzji dotyczących optymalizacji kombajnu. Monitorowanie niedomłotów daje operatorowi stały wgląd w ich aktualną liczbę (stan: wymłócone, niewymłócone, zanieczyszczenia). Stała kontrola przekłada się na niższy poziom strat i wyższą jakość ziarna uzyskaną podczas zbiorów – informuje John Deere.

Przegląd kombajnu i pakiety PowerGard

O serwisie maszyn rolniczych warto pamiętać już w momencie ich zakupu. W tych przypadkach John Deere proponuje programy z serii PowerGard, o które można pytać dealerów tego producenta.

– Pakiety PowerGard Maintenance zapewniają podstawową ochronę, dzięki konserwacji zapobiegawczej i są jednym z najłatwiejszych sposobów utrzymania maszyn w dobrym stanie. Dodatkowo pakiet podstawowy PowerGard Protection obejmuje najbardziej złożone i najdroższe elementy maszyny: silnik, układ przeniesienia napędu, układ kierowniczy i ramę – informuje John Deere.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT