Jak podaje John Deere, wdrożenie go w życie pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i wydłużyć okres użytkowania części kombajnu. W efekcie przegląd kombajnu nie tylko zmniejsza się ryzyko wystąpienia awarii, ale dodatkowo również obniża koszty eksploatacyjne użytkowania tej maszyny. O to cenne opracowanie można pytać dealerów John Deere.
– Z pomocą narzędzia MCXFA1960 sprawdzisz i dokonasz kalibracji szczeliny roboczej sit. Aby sprawdzić wydłużenie łańcuchów, użyj narzędzia o numerze katalogowym KJD10531 lub JDG12109. W przypadku ich wydłużenia o 3% i braku możliwości dalszej regulacji, koniecznie należy je wymienić – czytamy w komunikacie prasowym.
to graniczna wartość wydłużenia łańcuchów w kombajnie John Deere. Po jej przekroczeniu i braku możliwości dalszej regulacji, koniecznie należy je wymienić.
John Deere podpowiada również, aby nie zapomnieć o kontroli zużycia bagnetów, które pełnią ważną rolę przeciwnoża. – Gdy kontynuujesz korzystanie ze zużytych bagnetów, w których szczelina jest większa niż 5 mm lub krawędzie są zaoblone, to materiał jest rwany, co wpływa na większe zużycie paliwa i mniejszą wydajność maszyny – informuje John Deere.
W przyrządzie żniwnym nie można tolerować pracy ze złamanym choćby jednym palcem ślimaka. Zmniejsza to wydajność przemieszczania się masy roślinnej, ogranicza prędkość postępową i zwiększa ryzyko uszkodzenia tego mechanizmu. Pęknięte palce ślimaka mogą również doprowadzić do kosztownych w skutkach awarii.
– Aby zminimalizować straty ziarna podczas zbiorów, nie zmniejszając wydajności kombajnu, konieczne jest regularne i prawidłowo przeprowadzane czyszczenie sit. Z darmowego „Przewodnika konserwacji i części eksploatacyjnych kombajnów John Deere” dowiesz się, o co zadbać i jakich elementów nie możesz pomijać podczas tego zadania – czytamy w komunikacie prasowym.
– Uzyskanie informacji o liczbie i zawartości niedomłotów jest z kolei kluczem do podjęcia właściwych decyzji dotyczących optymalizacji kombajnu. Monitorowanie niedomłotów daje operatorowi stały wgląd w ich aktualną liczbę (stan: wymłócone, niewymłócone, zanieczyszczenia). Stała kontrola przekłada się na niższy poziom strat i wyższą jakość ziarna uzyskaną podczas zbiorów – informuje John Deere.
O serwisie maszyn rolniczych warto pamiętać już w momencie ich zakupu. W tych przypadkach John Deere proponuje programy z serii PowerGard, o które można pytać dealerów tego producenta.
– Pakiety PowerGard Maintenance zapewniają podstawową ochronę, dzięki konserwacji zapobiegawczej i są jednym z najłatwiejszych sposobów utrzymania maszyn w dobrym stanie. Dodatkowo pakiet podstawowy PowerGard Protection obejmuje najbardziej złożone i najdroższe elementy maszyny: silnik, układ przeniesienia napędu, układ kierowniczy i ramę – informuje John Deere.