Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Red Dot 2023 dla traktora Valtra serii Q

Dodano: 28.04.2023

Ciągniki Valtra serii Q zostały wprowadzone na rynek w 2022 r. Wiele z nich trafiło już do gospodarstw, gdzie wykonują poważne prace uprawowe. Nic dziwnego, bo ich moce maksymalne wynoszą od 230 do 305 KM. Ciekawe ilu właścicieli tych traktorów wie, że mają pod ręką tegorocznego zwycięzcę prestiżowej nagrody Red Dot w kategorii Wzornictwo Produktu.

Valtra serii Q o mocy 305 KM
Pod koniec kwietnia 2023 r. Valtra Q305 na polu w okolicach Gniezna siała kukurydzę. Ciekawe czy operator wiedział, że ma pod ręką tegorocznego zwycięzcę prestiżowej nagrody Red Dot w kategorii Wzornictwo Produktu © Traktor24

Ciągniki serii Q domknęły ofertę

Valtra wprowadzając na rynek serię Q domknęła ofertę ciągników ponad 200-konnych. Fińskie traktory serii T mają bowiem od 155 do 271 KM, a serii S mieszczą się w zakresie 290 – 405 KM. Można więc powiedzieć, że Q wskoczyło pomiędzy T i S.

Najlepszy ciągnik jaki powstał w Suolahti

Delta-T to wskaźnik ratujący opryskiwanie

Zanim rozpoczniemy opryskiwanie roślin powinniśmy zwracać uwagę na aktualną zależność pomiędzy temperaturą a wilgotnością powietrza. Jeżeli zlekceważymy mówiący o niej wskaźnik Delta-T, to oprysk będzie przypominał pracę metodą chybił-trafił. Jak nie dopisze nam szczęście, to cała droga chemia zadziała słabo lub nawet wcale.

Czytaj dalej

– Klienci prosili nas o większy model serii T. Opracowaliśmy całkowicie nowy ciągnik. Zarówno duże gospodarstwa, jak i usługodawcy w branży rolnej poszukują ciągników o wyższej mocy silnika z jednoczesnym zapewnieniem lepszej zwrotności i widoczności. Każdy detal ciągnika jest odpowiedzią na informacje pozyskane od użytkowników – prosty dostęp dzięki aluminiowym schodkom, całkowicie nowe, zintegrowane przednie oświetlenie robocze, komfortowa kabina, która nie ma sobie równych na rynku, technologia w pełni zintegrowana z interfejsem użytkownika podłokietnika Valtra SmartTouch. Wszystkie elementy zaprojektowano tak, że seria Q to jedne z najbardziej komfortowych i najlepiej wyposażonych ciągników w swojej klasie. To zdecydowanie najlepszy ciągnik, jaki kiedykolwiek opracowaliśmy i skonstruowaliśmy tutaj w Suolahti. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że nagroda przyznana serii Q jest kolejną z nagród Red Dot, zdobywanych przez markę Valtra – mówi Kimmo Wihinen, Kierownik Działu Wzornictwa Przemysłowego oraz Doświadczenia Użytkownika.

Valtra z hat trickiem

Valtra zdobywała już nagrodę Red Dot kilka razy. W 2016 trafiła ona do serii T, a rok później wyróżnienie otrzymał ciągnik serii N. W 2018 r. dzięki serii A Valtra znowu zgarnęła główne trofeum. To nie koniec, bo w 2021 r. sukces ten powtórzyła seria G, a w 2022 r. seria N. Tegoroczna nagroda Red Dot serii Q jest więc dla fińskiego producenta trzecią z rzędu.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej? Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska