Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Skąd bierze się popularność ciągników New Holland w Polsce?

Dodano: 13.01.2024

Kolejny, piętnasty rok z rzędu marka New Holland może poszczycić się tytułem lidera sprzedaży ciągników nowych w Polsce. Co powoduje, że krajowi rolnicy tak często stawiają na niebieskie ciągniki ze stajni New Holland?

Odnotować najwyższą sprzedaż w jednym roku, na konkurencyjnym rynku ciągników rolniczych to nie lada wyzwanie. A co dopiero mówić o konsekwentnym utrzymywaniu tego wyniku przez 15 lat. Właśnie takimi osiągnięciami może aktualnie pochwalić się New Holland.

Deutz-Fahr C6305 TS. Testujemy najtańszy kombajn na rynku

W sezonie 2023 jako pierwsza redakcja w Polsce mogliśmy przetestować kombajn Deutz-Fahr C6305 TS. Jak maszyna wypadła w teście przeprowadzonym w naszym gospodarstwie.? Co się nam w niej podobało, a co nie?
Czytaj dalej

New Holland liderem w Polsce

Wśród najpopularniejszych modeli ciągników sprzedanych w 2023 r. w Polsce znajdziemy bardzo szeroki przekrój mocowy traktorów New Holland. Są tam zarówno małe ciągniki jak np. T4.75S, czy T5.110, nieco większe i mocniejsze np. T6.160 DC, czy T6.180 DC, a skończywszy na modelach seriiT7 m.in. T7.260, T7.230, czy nawet T7.315 HD AC. Czy zatem kluczem do najwyższej sprzedaży jest szeroka oferta produktowa?

Od 15 lat 

trwa dominacja New Hollanda na polskim rynku jeśli chodzi o sprzedaż nowych ciągników rolniczych.

– Śmiało możemy powiedzieć, że New Holland w Polsce posiada najszerszą ofertę produktową uwzględniając ilość modeli ciągnikowych i obecność w każdym segmencie. Do tego oferujemy kombajny, prasy, ładowarki, maszyny uprawowe i zielonkowe oraz wiele innych – odpowiada Kamil Deląg, specjalista ds. produktu w CNH.

Jednym z powodów, dla których New Holland utrzymuje pozycję lidera sprzedaży nowych ciągników w Polsce jest szeroko rozbudowana oferta modelowa fot. mat. prasowe
Jednym z powodów, dla których New Holland utrzymuje pozycję lidera sprzedaży nowych ciągników w Polsce jest szeroko rozbudowana oferta modelowa fot. mat. prasowe

I dodaje:

6 najpopularniejszych modeli New Holland w 2023 roku było klasyfikowanych aż w 5 różnych segmentach, uwzględniających: masę własną, moc, rozstaw osi, DMC. Króluje seria T6 z modelem T6.160 (6-cyl.) w dwóch przekładniach Electro i Dynamic Command, następnie mamy dwa modele z segmentu T5UTL, dalej T7.165S (SWB), T4.75S oraz kompaktowy model Boomer 50.

Szeroka oferta produktowa to nie wszystko

Jakie inne aspekty decydują o tym, że to właśnie New Holland od lat jest liderem sprzedaży ciągników w Polsce?

– Oprócz bogatej oferty produktowej, klient otrzymuje również fabryczne finansowanie, możliwość rozszerzonej gwarancji, kompleksową obsługę posprzedażową, wsparcie techniczne, czy dostęp do części. Na koniec być może najważniejszy czynnik – silna i stabilna sieć dealerska New Holland obsługująca cały kraj, którą tworzy kilkaset zmotywowanych do pracy na wspólny sukces osób – zaznacza Deląg.

Co sprawia, że rolnicy w Polsce już od 15. lat najchętniej stawiają na New Hollanda? fot. mat. prasowe
Co sprawia, że rolnicy w Polsce już od 15. lat najchętniej stawiają na New Hollanda? fot. mat. prasowe

Aktualne trendy dotyczące wyposażenia ciągników

Pozostając w temacie najlepiej sprzedających się modeli ciągników, wypadałoby też zapytać, jak dziś zmieniają się trendy w wyposażeniu ciągników? Jakie elementy wyposażenia zyskują na popularności w segmencie T6 i T7, a jakie niemalże stały się tam standardem??

– W ciągnikach z serii T6 i T7 za standard można już uznać klimatyzację, amortyzowaną kabinę i pneumatyczny fotel oraz amortyzowaną oś przednią – czyli elementy które poprawiają komfort pracy operatora. Jeżeli chodzi o elementy wpływające na użyteczność sprzętu to w ostatnim czasie praktycznie każda maszyna posiada przedni TUZ, wzmocniony tylny podnośnik oraz oświetlenie LED – wyjaśnia Kamil Deląg, specjalista ds. produktu w CNH.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej?