Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Student na medal i z nagrodą 7000 zł. Pierwszy test online do 26 maja 2024

Dodano: 18.05.2024
W finale konkursu Student na Medal weźmie udział 10 uczestników z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części online. Odbędzie się on podczas wystawy Agro Show w Bednarach w dniach 20-22 września 2024 r.  fot. materiały prasowe
W finale konkursu Student na Medal weźmie udział 10 uczestników z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części online. Odbędzie się on podczas wystawy Agro Show w Bednarach w dniach 20-22 września 2024 r. fot. materiały prasowe

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zorganizowała drugą edycję konkursu Student na Medal. Każdy student kierunków technicznych może się zarejestrować i wypełnić test, co odbywa się online. Termin przejścia pierwszych części tego etapu został wydłużony do 26 maja 2024 roku.

Nowym prezesem PIGMiUR został Przemysław Bochat. Wybory według nowego statutu

Pod koniec kwietnia 2024 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, czyli PIGMiUR. Na prezesa zarządu z kadencją czteroletnią wybrany został Przemysław Bochat z firmy Swimer.
Czytaj dalej

– Student na Medal to konkurs przeznaczony dla studentów kierunków technicznych, związanych z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń systemów mechatronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn rolniczych – czytamy w komunikacie prasowym.

Serwisy maszyn rolniczych potrzebują fachowców

Produkowane dzisiaj maszyny rolnicze to często bardzo zaawansowany sprzęt. Stopień jego skomplikowania jest już tak wysoki, że za naprawę może zabrać się tylko wysokiej klasy specjalista. Niestety w branży rolniczej jest ich za mało, a potrzeby rosną. Dlatego konkurs Student na Medal ma za zadanie zachęcić studentów do głębszego zainteresowania się maszynami rolniczymi.

 

Uczestnikiem konkursu Student na Medal może zostać student dowolnego stopnia i trybu studiów o kierunku związanego z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń mechanicznych i mechatronicznych, który na dzień 31 sierpnia 2024 r. nie ukończy 25 lat.

W czasie zadań konkursowych sprawdzane będą umiejętności teoretyczne i praktyczne studentów w zakresie wiedzy na temat budowy i naprawy maszyn rolniczych.

Finał konkursu Student na Medal składać się będzie z części teoretycznej oraz zadań praktycznych polegających na diagnostyce i naprawie maszyn rolniczych fot. materiały prasowe
Finał konkursu składać się będzie z części teoretycznej oraz zadań praktycznych polegających na diagnostyce i naprawie maszyn rolniczych fot. materiały prasowe

Dwa etapy konkursu Student na Medal

W etapie pierwszym konkursu Student na Medal do rozwiązania online są 3 testy. Oczywiście najpierw należy zarejestrować się na tej stronie internetowej i wypełnić pierwszy test. Rejestracja i wypełnienie pierwszego oraz drugiego testu są możliwe do 26 maja 2024 r. Kolejny test dostępny będzie od 27 maja do 14 czerwca 2024 r. Każdy z testów składa się z 20 pytań, a czas na jego rozwiązanie wynosi 20 minut.

W finale konkursu Student na Medal weźmie udział 10 uczestników z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części online. Odbędzie się on podczas wystawy Agro Show w Bednarach w dniach 20-22 września 2024 r. Finał składać się będzie z części teoretycznej oraz zadań praktycznych polegających na diagnostyce i naprawie maszyn rolniczych.

Na zwycięzców finału czekają nagrody pieniężne w wysokości: 7000, 5000 i 3000 zł.

Pojadą na zawody SkillsPoland

Laureaci konkursu w listopadzie 2024 r. wezmą udział w zawodach SkillsPoland. To eliminacje do międzynarodowego konkursu umiejętności zawodowych EuroSkills, który odbędzie się na jesieni 2025 roku w Danii – czytamy w komunikacie prasowym.

Laureat pierwszej edycji konkursu Student na Medal, wziął udział w międzynarodowych zawodach EuroSkills w Gdańsku w roku 2023 roku. Zajął w nich miejsce trzecie.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym