Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Testowy Steyr Absolut 6280 CVT trafia na serwis

Dodano: 01.12.2023
Steyr Absolut 6280 CVT serwis 2 fot. Tomasz Kuchta
Przyszła pora, by nasz testowy Steyr Absolut 6280 CVT odbył serwis przy przebiegu 50 godzin. Został on przeprowadzony przez autoryzowanego dealera Agrotech Obsza fot. Tomasz Kuchta

Nasz test ciągnika Steyr Absolut 6280 CVT trwa w najlepsze. Ostatnio jednak ciągnik musiał przejść serwis przy okazji osiągnięcia 50 godzin przebiegu. Jak przebiegła cała procedura? Czy obsługa serwisowa tej marki jest faktycznie tak dobra, jak twierdzą przedstawiciele centrali Steyra?

Należyta dbałość i przestrzeganie interwałów serwisowych to podstawowe aspekty, które mają ogromny wspływ na długowieczność podzespołów ciągnika. Wiedzą o tym również w serwisie marki Steyr.

Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą

Napełnianie kół rolniczych cieczą ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Jedno jest pewne – to najtańsza metoda balastowania ciągnika.
Czytaj dalej

Gdy rolnik zapomni o serwisie…

Któregoś dnia pracując testowanym przez nas ciągnikiem Steyr Absolut 6280 CVT otrzymaliśmy telefon z pobliskiego serwisu Agro-Tech z Obszy. Zostaliśmy wówczas poinformowani, iż testowy traktor właśnie osiągnął przebieg 50 godzin i w związku z tym serwis przypomina o konieczności przeprowadzenia serwisu.

Musimy przyznać, iż w ferworze prac całkowicie wyleciało nam to z głowy, na szczęście kierownik serwisu trzymał rękę na pulsie i dzięki telematyce obecnej na pokładzie ciągnika interwał ten był przypilnowany.

Serwis na piątkę

Uznaliśmy, iż będzie to świetna okazja do skonfrontowania informacji przekazywanych przez centralę Steyra, mówiących o tym, iż Steyr w ramach koncernu CNH ma się wyróżniać m.in. bardzo wysokiej jakości obsługą klienta.

Steyr Absolut 6280 CVT serwis 4 fot. Tomasz Kuchta
W ramach serwisu uzupełniono olej hydrauliczny fot. Tomasz Kuchta

Tak też było w istocie, serwis elastycznie podszedł do zaplanowania wizyty serwisanta tak, by ustalony termin był odpowiedni dla obu stron. W efekcie już w przeciągu 3 dni na naszym podwórku zameldował się serwisant. Dzień przed wizytą otrzymaliśmy kolejny telefon z potwierdzeniem naszych wcześniejszych ustaleń.

Testowy Steyr Absolut 6280 CVT trafia na serwis

Przy przebiegu 50 godzin przeprowadzona została wymiana dwóch filtrów hydraulicznych, uzupełniono też układ hydrauliczny w olej, dotankowano płyn AdBlue, a dodatkowo przesmarowano wszystkie punkty smarne oraz przejrzano jakość połączeń śrubowych w newralgicznych miejscach.

Zdiagnozowana została również usterka tylnych odciągów hydraulicznych, które okazały się wadliwe. Szybki test ukazał, iż oba siłowniki nie są zapowietrzone, a mimo to nie reagują na próbę ich regulacji długości, bądź zablokowania/odblokowania. Oba elementy będą musiały być niebawem wymienione.

Steyr Absolut 6280 CVT serwis 7 fot. Tomasz Kuchta
Przy okazji testu zdiagnozowana została również usterka tylnych odciągów hydraulicznych, które okazały się wadliwe i będą wymienione na nowe fot. Tomasz Kuchta

Niejako w pakiecie otrzymaliśmy również ozonowanie wnętrza, co jak się okazuje jest stałą praktyką tego serwisu – to z pewnością miły dodatek dla rolnika.

Gdybyśmy taki przegląd chcieli wykonać we własnym ciągniku, wraz z kosztem dojazdu musielibyśmy zapłacić ok. 2500 zł netto.

Z informacji przekazanych przez kierownika serwisu Agro-Tech Obsza wynika również, że dobrą praktyką byłaby wymiana oleju w silniku oraz w przednim moście przy przebiegu w okolicach 100 godzin. To zdecydowanie powinno wpłynąć na długowieczność obu podzespołów.

Na koniec warto również wspomnieć, iż sam serwisant bardzo dbał o to, by zarówno nie ubrudzić ciągnika, jak i otoczenia, w którym traktor się znajdował. Taka praktyka powinna być standardem w branży.

Steyr Absolut 6280 CVT serwis 3 fot. Tomasz Kuchta
W pakiecie serwisant przesmarował także wszystkie punkty smarne fot. Tomasz Kuchta
Steyr Absolut 6280 CVT serwis 6 fot. Tomasz Kuchta
Stan filtra powietrza był wzorowy fot. Tomasz Kuchta
Steyr Absolut 6280 CVT serwis fot. Tomasz Kuchta
Po zakończonej usłudze serwisowej zostało przeprowadzone ozonowanie wnętrza fot. Tomasz Kuchta
Steyr Absolut 6280 CVT serwis 9 fot. Tomasz Kuchta
Przy przebiegu ok. 100 godzin serwis zaleca wymianę oleju w silniku oraz w przednim moście fot. Tomasz Kuchta
Steyr Absolut 6280 CVT serwis 8 fot. Tomasz Kuchta
Serwis zakończony sukcesem. Bardzo spodobała nam się jakość obsługi zaoferowana przez pobliskiego dealera Agrotech Obsza fot. Tomasz Kuchta
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT