Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Valtra pręży muskuły na pokazach polowych z cyklu Smart Tour

Dodano: 12.10.2023
Jakie ciągniki i rozwiązania zostały zaprezentowane w ramach pokazów Smart Tour organizowanych przez Valtrę? fot. Tomasz Kuchta
Jakie ciągniki i rozwiązania zostały zaprezentowane w ramach pokazów Smart Tour organizowanych przez Valtrę? fot. Tomasz Kuchta

Od statycznej prezentacji maszyn są targi branżowe, jednak najciekawsze z punktu widzenia rolników zawsze pozostają pokazy w warunkach polowych. Dokładnie takie wydarzenie po raz kolejny zorganizowała Valtra. Jak w tym roku było na imprezie Smart Tour?

Jak zaoszczędzić na zakupie AdBlue?

Nowoczesne silniki Diesla do spełniania aktualnych norm czystości spalin potrzebują płynu AdBlue. W dużym skrócie ma on za zadanie oczyścić spaliny wydobywające się z rur wydechowych naszych ciągników, samochodów, czy chociażby kombajnów. Pytanie zatem, czy jest szansa, by zaoszczędzić na zakupie AdBlue?
Czytaj dalej

Smart Tour Valtry to wydarzenie z kilkuletnią tradycją. W ramach tego cyklu specjalna ciężarówka wraz z szeroką gamą ciągników podróżuje po całej Europie. Jeśli chodzi o Polskę, to w tym sezonie spotkania z rolnikami zostały zorganizowane nieopodal Warszawy, w miejscowości Konstancin-Jeziorna.

Ciągniki Valtra do wyboru, do koloru

W tym roku tematyką przewodnią cyklu Smart Tour było studio Unlimited, które obecnie obchodzi 10-lecie działalności. Nie dziwi zatem fakt, iż każdy z prezentowanych ciągników dysponował różnymi pakietami wyposażenia dodatkowego przygotowanymi właśnie przez Unlimited.

Co równie istotne, producent postawił na ciągniki w zupełnie różnych wariantach kolorystycznych, by dodatkowo pokazać, jak szeroko sięgają opcje personalizacji traktorów Valtra.

Ciągniki zostały zagregowane z przeróżnymi maszynami towarzyszącymi – od rozsiewaczy do nawozów, poprzez opryskiwacze, kultywatory bezorkowe, pielniki, a na siewnikach pracujących w technologiach uproszczonych skończywszy.

Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się konkurencje sprawnościowe wykonywane na czas fot. Tomasz Kuchta
Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się konkurencje sprawnościowe wykonywane na czas fot. Tomasz Kuchta

Oprócz tego, dla uczestników zostały przygotowane dwie konkurencje sprawnościowe, gdzie rolnicy mogli zarówno spróbować ułożyć ładowaczem czołowym skrzynki na czas, jak również sprawdzić się w jeździe do tyłu traktorem wyposażonym w rozwiązanie TwinTrac.

To właśnie dwie ostatnie atrakcje cieszyły się największym zainteresowaniem zwiedzających, a jednocześnie ukazywały daleko idącą specjalizację w ciągnikach Valtra.

Prawie cała gama modelowa ciągników Valtra

Już na starcie pokazów zauważyliśmy, że fiński producent przygotował z okazji Smart Tour 2023 bardzo szeroką gamę modelową ciągników.

Naszym zdaniem najciekawiej pod względem kolorystycznym prezentowała się biała Valtra Q305 fot. Tomasz Kuchta
Naszym zdaniem najciekawiej pod względem kolorystycznym prezentowała się biała Valtra Q305 fot. Tomasz Kuchta

– Na pokazie zaprezentowany został niemal cały przekrój produktowy ciągników Valtra. Mocowo były to traktory od 105 do 305 KM, a więc serie od G, do Q – wyjaśnia Sebastian Karasiewicz, menadżer produktu Valtra Polska.

Można więc dostrzec, iż jedynym nieobecnym był model S, który oficjalnie ma zostać zaprezentowany na targach Agritechnica w Hannoverze.

Poszczególne ciągniki mocno różniły się pod względem opcji wyposażenia, a to wszystko po to, by potencjalni klienci mogli przetestować na własnej skórze różne rozwiązania i ocenić, czego konkretnie oczekują od traktora.

Nie zabrakło też propozycji dla rolników poszukujących nieco mniejszych ciągników fot. Tomasz Kuchta
Nie zabrakło też propozycji dla rolników poszukujących nieco mniejszych ciągników fot. Tomasz Kuchta

– Celem takiego pokazu jest to, by rolnik nas odwiedzający mógł przejechać się ciągnikami osobiście, jak najwięcej się o nim dowiedzieć i popróbować różnych rozwiązań. To wszystko po to, by później jasno określić swoje potrzeby, a w przyszłości lepiej skonfigurować traktor i dokonać świadomego wyboru – podsumowuje Karasiewicz.

Jeśli chodzi o frekwencję, to w czasie naszego pobytu naliczyliśmy łącznie kilkudziesięciu zwiedzających, którzy byli żywo zainteresowani poszczególnymi ciągnikami i chętni korzystali z możliwości odbycia jazd próbnych.

Taki wynik biorąc pod uwagę szczyt sezonu kukurydzianego i nawał prac z tym związanych z pewnością był satysfakcjonujący z punktu widzenia organizatorów.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000