Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Zgrabiarka grzebieniowa Samasz Twist 700

Dodano: 08.09.2023
Najnowszy model zgrabiarki grzebieniowej Twist 700 o szerokości roboczej 7 m uzupełnia gamę tych maszyn firmy Samasz
Najnowszy model zgrabiarki grzebieniowej Twist 700 o szerokości roboczej 7 m uzupełnia gamę tych maszyn firmy Samasz © Samasz

Praca zgrabiarką grzebieniową niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze zbierany materiał jest głównie unoszony, a nie tylko przerzucany po powierzchni. Po drugie maszyna taka może pracować w zestawie z prasą lub przyczepą samozbierającą. I po trzecie, co dla wielu rolników kluczowe, wyróżnia się korzystnym stosunkiem ceny do szerokości roboczej. Jedną z takich maszyn jest Samasz Twist 700.

Ten najnowszy model zgrabiarki grzebieniowej o szerokości roboczej 7 m uzupełnia gamę tych maszyn. Do tej pory największy model miał szerokość roboczą wynoszącą 6 metrów. Samasz Twist 700, może być agregowany z traktorem poprzez jego przedni lub tylny TUZ.

Wynajmują sprzęt rolniczy i czasami nic nie płacą. Co na to Agrihandler?

Agrihandler Rental, czyli wynajem sprzętu rolniczego od tej firmy cieszy się coraz większą popularnością. Chociaż niektórzy rolnicy po miesiącu użytkowania ciągnika lub ładowarki, na koniec nic za ten okres nie płacą, druga strona też jest zadowolona. Jak to możliwe?
Czytaj dalej

Zgrabianie grzebieniowe

Technologia grzebieniowa jest jedną z najczystszych technik zgrabiania wśród dostępnych na rynku. Materiał jest z podłoża unoszony i przerzucany w kierunku środka maszyny. Dzięki temu jest czystszy, a jego ewentualne zanieczyszczenia pozostają na polu. Na prowadzenie dokładnego i czystego zbioru materiału pozwalają specjalnie wyprofilowane palce grabiące. Konstrukcja grzebieni uniemożliwia zgrabianie kamieni do formowanego wału pokosu. Praca maszyny przed traktorem eliminuje jego przejazdy po zgrabianym materiale. Dzięki temu koła ciągnika go nie zanieczyszczają i unika się zabrudzenia paszy. To kolejna zaleta zgrabiarki grzebieniowej montowanej na przednim TUZ ciągnika, nad karuzelowymi i taśmowymi.

Napęd hydrauliczny

Zgrabiarka Samasz Twist 700 posiada napęd hydrauliczny, który może być zasilany bezpośrednio z hydrauliki ciągnika lub poprzez jego WOM. W drugim przypadku na maszynie montowany jest dodatkowy układ z jej własną pompą hydrauliczną. Zgrabiarka napędzana jest z układu hydraulicznego traktora. Zapotrzebowanie na przepływ oleju wynosi zaledwie 30 l/min. Napęd hydrauliczny zgrabiarki pozwala wygodnie zmieniać prędkości pracy jej bębnów roboczych. W przypadku ciągnika z możliwością regulacji przepływu oleju hydraulicznego, prowadzona jest ona z kabiny ciągnika.

Zgrabiarka Samasz Twist 700 posiada napęd hydrauliczny, który może być zasilany bezpośrednio z hydrauliki ciągnika lub poprzez jego WOM.
Zgrabiarka Samasz Twist 700 posiada napęd hydrauliczny, który może być zasilany bezpośrednio z hydrauliki ciągnika lub poprzez jego WOM © Samasz

Regulacja wielkości wału pokosu

Szerokość zgrabianego do środka maszyny materiału można dostosować do wielkości zbieranego plonu. Pozwala to również dopasować wał pokosu do przestrzeni pomiędzy kołami ciągnika. W praktyce rolniczej rozwiązanie to stosuje się najczęściej wiosną podczas zbioru pierwszego wysoko plonującego pokosu. Zmniejszenie szerokości roboczej przekłada się na mniejszą ilość materiału budującego wał pokosu.

Wyposażenie opcjonalne

Maszyna Samasz Twist 700 może zostać doposażona w wał dogniatający, który obniża wysokość zgrabionego do jej środka materiału. Zapobiega to blokowaniu się wałów pokosu przed i pod ciągnikiem.

Dostępne są również ich zawężacze, co ostatecznie umożliwia dopasowanie zgrabiarki do danego ciągnika i plonu zbieranego materiału.

30 l/min – 

tyle wynosi zapotrzebowanie na przepływ oleju napędzającego zgrabiarkę Samasz Twist 700.

Samasz oferuje także osłony przeciwwiatrowe, które są bardzo pomocne w przypadku pracy przy dużych podmuchach. Zapobiegają one przerzucaniu materiału poza obszar roboczy maszyny, co może wystąpić podczas pracy z wysoką prędkością – zwłaszcza pod wiatr. Na liście wyposażenia opcjonalnego znajdują się również sprężyny odciążające. Redukują one nacisk jednostkowy maszyny na podłoże i zmniejszają obciążenia wywierane na układ zawieszenia ciągnika.

Certyfikat DLG

Unikatowe rozwiązanie techniczne zastosowane w zgrabiarce grzebieniowej niesie ze sobą wiele zalet. Pierwszą jest uzyskanie najlepszego na rynku stosunku szerokości roboczej do wagi i zapotrzebowania na moc. Poza aspektami technicznymi Samasz Twist 700 ma również bardzo korzystny stosunek szerokości roboczej do ceny zakupu. Należy dodać, że jest to również jedyna maszyna z zatwierdzoną przez DLG pozycją transportową na przodzie ciągnika.

Technologia grzebieniowa jest jedną z najczystszych technik zgrabiania wśród dostępnych na rynku. Materiał jest z podłoża unoszony i przerzucany w kierunku środka maszyny,
Technologia grzebieniowa jest jedną z najczystszych technik zgrabiania wśród dostępnych na rynku. Materiał jest z podłoża unoszony i przerzucany w kierunku środka maszyny © Samasz
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy