Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Agro Show 2023 wygląda imponująco

Dodano: 22.09.2023
Pierwszego dnia Agro Show 2023 dopisała pogoda, wystawcy i zwiedzający. Tradycyjnie w piątek najwięcej było młodzieży ze szkół rolniczych  © Traktor24
Pierwszego dnia Agro Show 2023 dopisała pogoda, wystawcy i zwiedzający. Tradycyjnie w piątek najwięcej było młodzieży ze szkół rolniczych © Traktor24

Wystartowało Agro Show 2023, które jest już 24 edycją tych kultowych targów techniki rolniczej. Na terenie lotniska w Bednarach k. Pobiedzisk w woj. wielkopolskim wystawiają się 694 firmy, które zajęły powierzchnię 128 465 metrów kwadratowych. Pomimo zastoju w handlu sprzętem rolniczym, stoiska wyglądają imponująco.

W zeszłym roku podczas Agro Show 2022 swoje produkty i usługi prezentowało 635 firm więc tegoroczna edycja jest pod tym względem lepsza o 59 wystawców. To za sprawą szeregu mniejszych wystawców w tym aż 20 firm z Chin. – Chińczycy nie mają dużych stoisk i wystawiają się w hali namiotowej. Zapewne sondują nasz rynek i być może za rok pojawią się z bogatszą ofertą na dużych powierzchniach. Są bardzo dobrze zorganizowani – zauważa Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR), czyli organizatora wystawy Agro Show 2023.

McCormick X6.616 to ciągnik 155-konny za 380 tys. zł netto

Czy era prostych ciągników mechanicznych już przeminęła? Zdecydowanie nie i zapewne wielu rolników oraz przedsiębiorców rolnych z zainteresowaniem spojrzy na taką propozycję marki McCormick. Model X6.616 XtraShift to traktor 155-konny z silnikiem 6-cylindrowym, rozstawem osi 2,88 m i dopuszczalną masą całkowitą ponad 11,3 t.
Czytaj dalej

Firm więcej, ale powierzchnia mniejsza

Pomimo większej liczby wystawców, Agro Show 2023 ma powierzchnię wystawienniczą mniejszą o blisko 3 tys. metrów kwadratowych. Powodem jest brak trzech znaczących graczy tego rynku, którzy w roku 2022 mieli wielkie stoiska. Nie ma jednak obaw, że to duża strata dla wystawy.

12,85 ha – 

tyle wynosi powierzchnia wystawiennicza netto targów Agro Show 2023.

Powierzchnia wystawiennicza netto wynosi 128 465 metrów kwadratowych. Oznacza to, że na Agro Show w Bednarach znowu powstało imponujące miasteczko z halami, namiotami i przede wszystkim sprzętem rolniczym. Życzymy zdrowia podczas jego zwiedzania, bo osoby bez kondycji będą go potrzebować.

Pokazy rolnictwa precyzyjnego

Podczas Agro Show 2023 odbędą się również pokazy pracy maszyn rolniczych. Wybrano sprzęt zaliczany do działów rolnictwa precyzyjnego oraz pojazdów autonomicznych. Będą to opryskiwacze, rozsiewacze nawozów mineralnych i roboty polowe. Warto zarezerwować swój czas na te wydarzenia, które przeprowadzone zostaną w sobotę i niedzielę (23-24.09.2023) w godz. 11-12 i 13-14.

Opaska dla dzieci

Bilety na Agro Show 2023 można kupić bezpośrednio przed wejściem na wystawę. Lepiej jednak zrobić to wcześniej przez Internet, a konkretnie poprzez platformę ebilet.pl, gdzie procedura zajmie kilka minut. Polecamy ten sposób zakupu, bo jest najtaniej (nawet z opłatą serwisową eBilet Polska wynoszącą 1,21 zł do każdego biletu) i najszybciej. Po zeszłorocznych doświadczeniach wiadomo, że zaledwie kilka procent osób odwiedzających targi kupuje bilety przez Internet z wyprzedzeniem. Najczęściej budzą się widząc na wystawie kolejki przed kasami. Dlatego jeszcze raz zachęcamy, aby zrobić to wcześniej. Ceny biletów tutaj.

Rodziny wchodzące na Agro Show 2023 otrzymają propozycję założenia dzieciom opasek. Będzie można na nich zapisać numer telefonu, co w przypadku zgubienia się dziecka pozwoli służbom targowym przyspieszyć poszukiwania rodziców.

Szefostwo PIGMiUR, czyli organizatora wystawy Agro Show. Od lewej: Leszek Weremczuk (dyrektor ds. rozwoju), Wojciech Bury (prezes) i Michał Spaczyński (wiceprezes) © Traktor24
Szefostwo PIGMiUR, czyli organizatora wystawy Agro Show. Od lewej: Leszek Weremczuk (dyrektor ds. rozwoju), Wojciech Bury (prezes) i Michał Spaczyński (wiceprezes) © Traktor24
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy