Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Jak kombajn Deutz-Fahr C6305 TS został odebrany przez rolników?

Dodano: 15.12.2023

Najnowszy przedstawiciel kombajnów Deutz-Fahr serii 6000 został zaprezentowano we wrześniu bieżącego roku. Następnie wyruszył w intensywne testy polowe. Jakie wrażenia zostawiła po sobie ta maszyna wśród rolników?

Tegoroczne zbiory kukurydzy ziarnowej były pierwszą możliwością przetestowania kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS przez rolników. Kombajn ten ma wiele atutów, by stać się rynkowym hitem.

Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy

W żniwa kukurydziano-słonecznikowe 2023 roku dokładnie przetestowaliśmy 4-rzędową przystawkę do zbioru kukurydzy Emmarol EMH 4. To polski producent ze Słupska posiadający kilkunastoletnie doświadczenie w tej dziedzinie.
Czytaj dalej

Za nami testy polowe kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS

Jak świeżo zakończone testy podsumowują przedstawiciele firmy Deutz-Fahr?

– Tej jesieni mimo niesprzyjającej pogody udało nam się w całej Polsce przeprowadzić łącznie 10 pokazów kombajnu C6305 TS, w których udział wzięło ok. 90 rolników. W tym czasie maszyna skosiła ok. 70 ha kukurydzy – wyjaśnia Grzegorz Wójcik, dyrektor handlowy ds. kombajnów w marce Deutz-Fahr.

Z relacji naszego rozmówcy wynika, iż rolnicy pozytywnie wypowiadają się o komforcie pracy, jaki ta maszyna oferuje, jak również o prostej obsłudze i dobrej wydajności, jak na maszynę w tym segmencie. Ta bowiem sięga 18-20 t kukurydzy na godzinę.

60-70 kombajnów 

– takiej sprzedaży nowych maszyn żniwnych spodziewa się Deutz-Fahr na polskim rynku w przyszłym roku.

– Średnio udawało nam się skosić ok. 2 ha kukurydzy na godzinę, przy wydajności ok. 10 t/ha. Ten model przy zbiorze pszenicy plonującej na poziomie 7-7,5 t/ha powinien realnie zebrać 2 ha/h – dodaje Wójcik.

Zainteresowanie kombajnem jest spore

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli marki Deutz-Fahr wynika, iż testowy egzemplarz kombajnu został już sprzedany.

Kombajn Deutz-Fahr C6305 TS fot. 2 Tomasz Kuchta
Rolnicy, którzy mieli okazję przetestować najnowszy kombajn Deutz-Fahr C6305 TS zwracają uwagę na wysoki komfort pracy operatora oraz na prostotę konstrukcji fot. Tomasz Kuchta

A jakiej sprzedaży możemy się spodziewać w przyszłym roku?

– Jeśli chodzi o przyszły sezon, to przy naszym średnim udziale w tym rynku na poziomie ok. 7 proc. spodziewamy się sprzedaży 60-70 kombajnów, z czego ok. 45 szt. powinna stanowić cała seria 6000 – podsumowuje Wójcik.

W tym miejscu należy wspomnieć, że obecnie w ofercie Deutz-Fahra oprócz najnowszego modelu C6305 TS pozostanie także dotychczasowy model C6205 TS.

Okazuje się zatem, iż aktualnie Deutz-Fahr posiada w ramach swojej najmniejszej serii kombajnów aż 4 modele – C6205 oraz C6205 TS, a także C6305 i C6305 TS.

Dzisiaj już praktycznie nie sprzedajemy kombajnów bez dodatkowego bębna separującego TS. Wynika to ze stosunkowo niewielkiej dopłaty do wersji z turbo-separatorem, która jest ok. 20 proc. wydajniejsza – tłumaczy Grzegorz Wójcik, dyrektor handlowy ds. kombajnów w marce Deutz-Fahr.

Ile kosztuje Deutz-Fahr C6305 TS?

Za najnowszy kombajn serii 6000 wyposażony w dodatkowy bęben separujący musimy dzisiaj zapłacić ok. 720 tys. zł netto.

W tej cenie otrzymamy m.in. heder o szerokości 4,8 m,  sieczkarnię, przednie koła o szerokości 800 mm, klimatyzację, czy multizłącze do podłączania hederu. 

Kombajn Deutz-Fahr C6305 TS fot. 3 Tomasz Kuchta
Aktualnie w ramach serii 6000 Deutz-Fahr oferuje aż 4 modele kombajnów fot. Tomasz Kuchta
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT