Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Marka Landini jest na rynku już od 140 lat

Dodano: 10.04.2024
W tym roku Landini obchodzi 140-lecie swojej działalności fot. mat. prasowe
W tym roku Landini obchodzi 140-lecie swojej działalności fot. mat. prasowe

Landini to znana i historyczna włoska marka ciągników, która wnosi aktywny wkład w rozwój mechanizacji we Włoszech i w wiodących krajach rolniczych. W tym roku ten włoski producent świętuje 140 lat obecności na rynku

W tym roku przypada również 30. rocznica przejęcia Landini przez rodzinę Morra, co wraz z późniejszym dołączeniem McCormick, doprowadziło w 2007 r. do założenia Argo Tractors.

Fendt 209 F Vario. Sadownik, z którego nie chce się wysiadać

Zachwycanie się największym flagowym ciągnikiem danego producenta jest zachowaniem naturalnym i to on najczęściej skrada show na wystawach. Prawdziwi koneserzy techniki rolniczej traktorowy majstersztyk inżynierski odnajdą jednak na przeciwnym biegunie rozmiarowym. Takim ciągnikiem jest Fendt 209 F Vario. Jak mówi jeden z jego polskich użytkowników, z tego ultrakompaktowego sadownika nie chce się wysiadać.
Czytaj dalej

Jak to się zaczęło?

Był rok 1884, kiedy Giovanni Landini założył Officine Landini, fabrykę maszyn do produkcji wina w Fabbrico we Włoszech, gdzie do dziś znajduje się siedziba Argo Tractors. W 1910 roku wyprodukowano pierwszy stały silnik z gruszą żarową, a w 1925 roku do produkcji wszedł pierwszy ciągnik: Landini 25/30 KM.

6 proc. swoich rocznych obrotów 

Argo Tractors przeznacza na rozwój innowacyjnych projektów.

W 2021 roku Argo Tractors dołączyło do Motor Valley, stowarzyszenia reprezentującego pas ziemi w północnych Włoszech, który stał się znany na całym świecie z produkcji mechatronicznej i jest domem dla znanych marek motoryzacyjnych.

Pasja i innowacyjność to kluczowe czynniki, którymi kierowaliśmy się przez lata, czyniąc nas ambasadorami Made in Italy, dumnie reprezentowanymi za granicą, gdzie rozszerzyliśmy naszą obecność, tworząc nowe oddziały i konsolidując naszą rozległą sieć sprzedaży. Innowacyjny proces zapoczątkowany przez założycieli w XIX wieku nadal znajduje się w centrum uwagi, dzięki pasji, którą każdego dnia poświęcamy produkcji ciągników i oferowaniu coraz bardziej połączonych, najnowocześniejszych usług cyfrowych. 140 lat to historyczny kamień milowy, który plasuje nas wśród najstarszych producentów na świecie, a także powód do dumnego wznoszenia się na nowe wyżyny – zaznacza Valerio Morra, prezes Argo Tractors.

Fabryka w Fabbrico należąca do grupy Argo Tractors fot. mat. prasowe
Fabryka w Fabbrico należąca do grupy Argo Tractors fot. mat. prasowe

Uznanie na świecie

Landini rozwija swoje innowacyjne projekty dzięki pracy zespołu inżynierów, który stale dostarcza najnowsze rozwiązania technologiczne, w które Argo Tractors inwestuje 6 proc. swoich obrotów każdego roku.

Rezultatów nie brakuje, o czym świadczą nagrody zdobywane na całym świecie. Najnowszą z nich była nagroda odebrana w Hanowerze na targach Agritechnica, gdzie ciągnik Landini Rex 4-120GT Dynamic otrzymał tytuł Ciągnika Roku 2024 w kategorii Best of Specialized.

Następnie mamy do czynienia z dążeniem do nowych, bardziej zrównoważonych rozwiązań, które stawiają Landini i Argo Tractors wśród prekursorów i które dały początek REX4 Full Hybrid, ciągnikowi hybrydowemu z silnikiem spalinowym połączonym z silnikiem elektrycznym, a także pojazdowi REX4 Electra Evolving Hybrid z całkowicie elektrycznym napędem na przednie koła.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy