Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Targi Agritechnica 2023 w liczbach. 470 tys. osób i 100 zł za minutę wystawienniczą

Dodano: 19.11.2023
Targi Agritechnica 2023 odwiedziło rekordowe 470 000 osób © TRAKTOR24.pl
Targi Agritechnica 2023 odwiedziło rekordowe 470 000 osób © TRAKTOR24.pl

Targi Agritechnica 2023 przeszły do historii. Od 12 do 18 listopada odwiedziły je osoby ze 149 krajów. Wystawców było ostatecznie 2812. Reprezentowali oni firmy z 52 państw. Właśnie, o rozmachu tej wystawy najlepiej świadczą liczby. Znamy cenę minuty wystawienniczej na stoisku jednego z polskich producentów.

Steyr Absolut 6280 CVT i rozwiązania znane z branży samochodowej

Pierwszy kontakt z aktualnie testowanym przez nas ciągnikiem Steyr Absolut 6280 CVT przywodzi nam myśl, że sporą część rozwiązań w nim zastosowanych już gdzieś widzieliśmy. Bynajmniej nie w branży rolniczej.
Czytaj dalej

Przez 7 targowych dni targi Agritechnica 2023 odwiedziło w sumie rekordowe 470 000 zwiedzających. Blisko dwie trzecie z nich pochodziło z Niemiec. Natomiast w pozostałej grupie ok. 155 000 osób, 84% stanowili Europejczycy, a 16% przyjechało z innych kontynentów. Organizator wystawy – Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG – podkreśla wzrost gości z Ameryki Środkowej i Południowej.

Spotkania online, czy osobiste “w realu”

Agritechnica to wiodące na świecie targi techniki rolniczej. Tegoroczna edycja znowu pokazała, jak bardzo innowacyjna jest ta branża. Po czterech latach przerwy, wystawcy ponownie mogli zaprezentować światu bogactwo ultranowoczesnych maszyn i technologii. Wszyscy docenili możliwość bezpośrednich dyskusji i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych – podsumował Timo Zipf, kierownik projektu Agritechnica.

3780 – 

tyle minut trwały targi Agritechnica 2023.

Targi dobitnie pokazały znaczenie realnych spotkań międzyludzkich. W dobie wszechobecnych komunikatorów internetowych, prawie pół miliona osób wolało poświęcić swój czas i pojechać do niemieckiego Hanoweru. Dla nich spotkania “w realu”, to nie to samo, co przeglądanie Internetu. – Osobiste spotkania i utrzymywanie kontaktów na targach Agritechnica były bezcenne dla każdego odwiedzającego – podsumowała Freya von Czettritz, dyrektor generalna DLG Holding.

Każda minuta prezentacji na targach Agritechnica 2023 brony talerzowej GAL-K XL 5.0 kosztowała Mandam 100 zł za minutę  © TRAKTOR24.pl
Upraszczając można podsumować, że każda minuta prezentacji na targach Agritechnica 2023 brony talerzowej GAL-K XL 5.0 kosztowała Mandam 100 zł © TRAKTOR24.pl

Cena minuty wystawienniczej

Na targach Agritechnica 2023 swoje produkty zaprezentowały również firmy z Polski. Jedna z nich zdradziła nam ile kosztowała ją minuta wystawiennicza podczas trwania tej wystawy. – Każda minuta naszej obecności na tegorocznych targach Agritechnica kosztowało nas 100 zł – zdradza Józef Seidel, dyrektor ds. marketingu w firmie Mandam. Dodajmy, że nasz producent nie miał wielkiego stoiska, bo przywiózł do Hanoweru tylko jedną maszynę. Była to brona talerzowa Mandam GAL-K XL 5.0.

– GAL-K XL to nasz nowy model ciągnionej brony talerzowej, której charakterystyczną cechą jest trzyczęściowy mechanizm składania ramy. Zapewnia to kompaktowe wymiary transportowe dla maszyn o szerokości roboczej do 7,5 m, bez konieczności stosowania dedykowanego podwozia transportowego. Rozstaw rzędów talerzy roboczych wynosi 1000 mm, co poprawia jakość pracy w trudnych warunkach. Różnorodność elementów roboczych i akcesoriów zapewnia duże możliwości konfiguracyjne. Maszyny GAL-K XL dostępne są w szerokościach roboczych 5, 6 i 7,5 m – mówi Józef Seidel.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem