Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Kolejna kosiarka Kuhn serii FC 1015 z kondycjonerem

Dodano: 20.07.2023
Kuhn kosiarka FC 3515
Kosiarki dyskowe Kuhn FC 3515 mogą zostać wyposażone w kondycjoner palcowy (oznaczenie modelu literą D) lub walcowy (oznaczenie modelu literą R)© Kuhn

Rodzina kosiarek dyskowych tylnych marki Kuhn z zawieszeniem centralnym i kondycjonerem powiększyła się o model FC 3515 R. Maszyna ta w jednym przejeździe pozostawia pokos o szerokości 3,5 m. Wcześniej przechodzi on przez zgniatacz walcowy, o czym informuje litera R w oznaczeniu modelu.

Kosiarka Kuhn FC 3515 R, tak jak model mniejszy FC 3115 R, składana jest do pionu pod kątem do 126°. Dzięki temu w czasie transportu wysokość zestawu ciągnik-maszyna zostaje zmniejszona do 3,8 m. Ponadto tak pochylona listwa tnąca równomierniej rozkłada ciężar kosiarki na tylne koła ciągnika.

Kosiarka przednia Samasz typu pchanego, czy ciągniętego?

Kosiarka zawieszona na przednim TUZ ciągnika, to rozwiązanie pełne zalet. Dlatego jest coraz powszechniej stosowane. Maszyny takie ma w ofercie również nasz największy producent sprzętu do zbioru zielonek. Samasz daje wybór pomiędzy kosiarką czołową pchaną XT-F a ciągniętą KDF.
Czytaj dalej

Zgniatacz walcowy Squareflex

Zgniatacz walcowy kosiarki Kuhn FC 3515 R nosi nazwę Squareflex. Posiada ona walce o średnicy 24 cm standardowo wyposażone w podwójny napęd. – Niektóre części, wykonane z materiałów takich jak aluminium, pozwalają ograniczyć całkowitą masę maszyny do poziomu wagi maszyny ze zgniataczem palcowym – czytamy w komunikacie prasowym.

126° – 

do takiego kąta składana jest na czas transportu listwa tnąca kosiarki Kuhn FC 3515 R

Jak powszechnie wiadomo kondycjoner walcowy sprawdza się podczas koszenia roślin posiadających delikatne listki, których nie oddziela od łodyg. Dlatego gospodarstwa mające duże plantacje lucerny, koniczyny docenią jego zalety.

Zawieszenie Lift-Control i przeciwwaga

Zawieszenie hydropneumatyczne belki tnącej Lift-Control pozwala na płynną zmianę jej odciążenia w zależności od warunków pracy. Ponadto w połączeniu z systemem najazdowym pozwala zwiększyć skuteczność ochrony maszyny przed przeszkodami. – Punkt obrotu mocno przesunięty w lewo również przyczynia się do skutecznej ochrony części roboczych, w szczególności na poziomie pierwszych dysków. Powrót do pozycji roboczej odbywa się w sposób ciągły, czyli bez zatrzymywania się ciągnika – informuje Kuhn.

 

Kosiarka Kuhn FC 3515 R uzupełnia gamę kosiarek składanych pionowo FC 1015, która obejmuje modele o szerokościach roboczych 3,1 i 3,5 m ze zgniataczem pokosu palcowym (modele FC 3115 D i FC 3515 D) oraz ze zgniataczem walcowym (model FC 3115 R).

Ciekawą propozycją jest opcjonalna przeciwwaga montowana po lewej stronie ramy kosiarki. Przydaje się ona podczas pracy na użytkach zielonych położonych na stokach oraz w przypadku agregowania maszyny z ciągnikami o gabarytach stykowych do jej wielkości. Rozwiązanie to przywraca właściwe wyważenie ciągnika na poziomie jego TUZ.

Kuhn kosiarka FC 3515 może zostać wyposażona w kondycjoner palcowy (D) lub walcowy (R)
Kosiarka Kuhn FC 3515 R wyposażona jest w sprawdzoną i wytrzymałą belkę tnącą Optidisc Elite © Kuhn
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy