Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Wystartowała druga edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym

Dodano: 04.04.2023
Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym_edycja druga_2023

Technika rolnicza odnotowała w ostatnich latach spektakularny skok technologiczny i nie wszyscy dotrzymują jej kroku. Niestety na liście tej jest sporo szkół rolniczych, które mają ograniczone możliwości dostępu do nowości. Szansą na choćby częściowe zrekompensowanie tej luki jest konkurs o Puchar Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym.

Drugą edycję Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym wspierają m.in. firmy Claas Polska i Horsch Polska © Horsch
Drugą edycję Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym wspierają m.in. firmy Claas Polska i Horsch Polska © Horsch

Na początku kwietnia 2023 r. wystartowała druga edycja Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym, ciekawej inicjatywy firm 365FarmNet i Agrocom. Pierwszą wspierały marki Claas Polska i Michelin. W tym roku dołączyły do nich kolejne firmy: Horsch, Kuhn, Väderstad i Agrosimex. Patronat honorowy nad drugą edycją Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym objęło Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Wiedzą w zakresie nowoczesnej techniki rolniczej dysponują głównie producenci sprzętu do niej przeznaczonego. Dlatego udział w organizowanych przez nich wykładach i pokazach jest szansą na jej zdobycie.

Wszystkie rundy w trybie online

W konkursie może wziąć udział nieograniczona liczba uczniów ze szkoły rolniczej lub klasy o takim profilu. Zgłoszenia dokonuje pracownik danej szkoły. Musi to być grupa minimum 6 osób, bo ostatecznie sumuje się wynik 6 najlepszych reprezentantów z danej placówki. Przechodzą oni do kolejnych etapów konkursu.

Jeden dzień targów Agritechnica 2023 za darmo dla Polaków

W końcu, po podwójnej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powracają targi Agritechnica. Odbędą się one od 12 do 18 listopada 2023 r., tradycyjnie w niemieckim Hanowerze. Organizator tego święta techniki rolniczej zapowiedział już, że 14 listopada wstęp na wystawę dla Polaków i Francuzów będzie bezpłatny.
Czytaj dalej

Pierwsza runda konkursowa odbędzie się 19 kwietnia, druga 17 maja i trzecia 14 czerwca. Wszystkie zostaną przeprowadzone w trybie online. Po podliczeniu wyników ze wszystkich 3 rund wyłonionych zostanie 5 szkół z najwyższą punktacją oraz indywidualni Mistrzowie Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Więcej informacji na temat tego konkursu (m.in. formularz zgłoszeniowy oraz regulamin) znajduje się TUTAJ.

Wycieczka na targi Agritechnica 2023

Zwycięskie szkoły otrzymają zaproszenia dla grupy uczniów i nauczycieli na targi Agritechnica 2023 w Hanowerze . Oczywiście wyjazd ten będzie w całości opłacony. Natomiast dla dziesięciu uczestników Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym z najlepszymi wynikami trafią nagrody rzeczowe, w tym kamera GoPro i dron DJI.

Ponad 1000 uczniów ze 120 szkół

– Poprzednia edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym zakończyła się ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział aż 120 szkół i ponad 1000 uczestników. Dzięki atrakcyjnej formie, uczniowie mieli możliwość uzyskać wartościową i przydatną wiedzę z zakresu rolnictwa precyzyjnego od specjalistów w tej dziedzinie, a następnie sprawdzić się podczas trzech rund konkursowych. W emocjonującym finale wyłoniono zwycięskie szkoły i najlepszych uczestników, którzy zgarnęli fantastyczne nagrody – czytamy w komunikacie prasowym.

Pierwsza edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym zakończyła się sukcesem. Wzięło w niej udział ponad 1000 uczestników © 365FarmNet
Pierwsza edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym zakończyła się sukcesem. Wzięło w niej udział ponad 1000 uczestników © 365FarmNet
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000