Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Wystartowała druga edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym

Dodano: 04.04.2023
Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym_edycja druga_2023

Technika rolnicza odnotowała w ostatnich latach spektakularny skok technologiczny i nie wszyscy dotrzymują jej kroku. Niestety na liście tej jest sporo szkół rolniczych, które mają ograniczone możliwości dostępu do nowości. Szansą na choćby częściowe zrekompensowanie tej luki jest konkurs o Puchar Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym.

Drugą edycję Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym wspierają m.in. firmy Claas Polska i Horsch Polska © Horsch
Drugą edycję Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym wspierają m.in. firmy Claas Polska i Horsch Polska © Horsch

Na początku kwietnia 2023 r. wystartowała druga edycja Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym, ciekawej inicjatywy firm 365FarmNet i Agrocom. Pierwszą wspierały marki Claas Polska i Michelin. W tym roku dołączyły do nich kolejne firmy: Horsch, Kuhn, Väderstad i Agrosimex. Patronat honorowy nad drugą edycją Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym objęło Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Wiedzą w zakresie nowoczesnej techniki rolniczej dysponują głównie producenci sprzętu do niej przeznaczonego. Dlatego udział w organizowanych przez nich wykładach i pokazach jest szansą na jej zdobycie.

Wszystkie rundy w trybie online

W konkursie może wziąć udział nieograniczona liczba uczniów ze szkoły rolniczej lub klasy o takim profilu. Zgłoszenia dokonuje pracownik danej szkoły. Musi to być grupa minimum 6 osób, bo ostatecznie sumuje się wynik 6 najlepszych reprezentantów z danej placówki. Przechodzą oni do kolejnych etapów konkursu.

Jeden dzień targów Agritechnica 2023 za darmo dla Polaków

W końcu, po podwójnej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powracają targi Agritechnica. Odbędą się one od 12 do 18 listopada 2023 r., tradycyjnie w niemieckim Hanowerze. Organizator tego święta techniki rolniczej zapowiedział już, że 14 listopada wstęp na wystawę dla Polaków i Francuzów będzie bezpłatny.
Czytaj dalej

Pierwsza runda konkursowa odbędzie się 19 kwietnia, druga 17 maja i trzecia 14 czerwca. Wszystkie zostaną przeprowadzone w trybie online. Po podliczeniu wyników ze wszystkich 3 rund wyłonionych zostanie 5 szkół z najwyższą punktacją oraz indywidualni Mistrzowie Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Więcej informacji na temat tego konkursu (m.in. formularz zgłoszeniowy oraz regulamin) znajduje się TUTAJ.

Wycieczka na targi Agritechnica 2023

Zwycięskie szkoły otrzymają zaproszenia dla grupy uczniów i nauczycieli na targi Agritechnica 2023 w Hanowerze . Oczywiście wyjazd ten będzie w całości opłacony. Natomiast dla dziesięciu uczestników Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym z najlepszymi wynikami trafią nagrody rzeczowe, w tym kamera GoPro i dron DJI.

Ponad 1000 uczniów ze 120 szkół

– Poprzednia edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym zakończyła się ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział aż 120 szkół i ponad 1000 uczestników. Dzięki atrakcyjnej formie, uczniowie mieli możliwość uzyskać wartościową i przydatną wiedzę z zakresu rolnictwa precyzyjnego od specjalistów w tej dziedzinie, a następnie sprawdzić się podczas trzech rund konkursowych. W emocjonującym finale wyłoniono zwycięskie szkoły i najlepszych uczestników, którzy zgarnęli fantastyczne nagrody – czytamy w komunikacie prasowym.

Pierwsza edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym zakończyła się sukcesem. Wzięło w niej udział ponad 1000 uczestników © 365FarmNet
Pierwsza edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym zakończyła się sukcesem. Wzięło w niej udział ponad 1000 uczestników © 365FarmNet
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem