Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Trwają targi Polagra Premiery 2024 w Poznaniu

Dodano: 20.01.2024
Polagra 2024 3 fot. Tomasz Kuchta
Swoje duże stoiska przygotowały m.in. takie marki jak John Deere, Kuhn, SaMASZ, czy Deutz-Fahr fot. Tomasz Kuchta

Jubileuszowa, 10. edycja targów Polagra Premiery wystartowała w piątek 19. stycznia i potrwa do niedzieli. Co ciekawego można zobaczyć na tej wystawie? Czy warto na nią przyjechać?

Fendt 209 F Vario. Sadownik, z którego nie chce się wysiadać

Zachwycanie się największym flagowym ciągnikiem danego producenta jest zachowaniem naturalnym i to on najczęściej skrada show na wystawach. Prawdziwi koneserzy techniki rolniczej traktorowy majstersztyk inżynierski odnajdą jednak na przeciwnym biegunie rozmiarowym. Takim ciągnikiem jest Fendt 209 F Vario. Jak mówi jeden z jego polskich użytkowników, z tego ultrakompaktowego sadownika nie chce się wysiadać.
Czytaj dalej

Choć malkontenci będą narzekać, że na terenie wystawy brakuje wielu producentów, a skala targów jest sporo mniejsza, niż jeszcze kilka lat temu, to my jesteśmy zdania, iż Polagrę warto odwiedzić. Dla prawdziwych entuzjastów rolnictwa z pewnością będzie to dobrze wykorzystany czas.

Targi – prawdziwe święto rolnictwa

W weekend od 19 do 21 stycznia rolniczą stolicą Polski bez wątpienia będzie Poznań. To właśnie tu prezentowane są ciekawe maszyny i urządzenia rolnicze. Choć spektakularnych premier tutaj nie uświadczymy, to mimo to zdecydowanie uważamy, że warto te targi odwiedzić.

Na terenie targów swoje maszyny prezentują takie światowe tuzy jak chociażby John Deere, Fendt, Deutz-Fahr, Valtra, Kubota, Massey Ferguson, APV, Merlo, Manitou, Amazone, McCormick, Bednar, czy chociażby Kuhn.

19-21 stycznia 

– w tych dniach trwać będą targi Polagra Premiery 2024 w Poznaniu. Dla zwiedzających będą one otwarte w godzinach od 9 do 16.

Polagra2024 fot. Tomasz Kuchta
Targi to świetna okazja do przyjrzenia się z bliska interesującym nas maszynom fot. Tomasz Kuchta

Spośród krajowych producentów natrafimy na stoiska takich marek jak np. SaMASZ, Agro-Masz, Agro-Lift, Gamatechnik, Unia, Agriwir, Emmarol, czy Euromasz.

Można również zauważyć, iż z pewnością brakuje tutaj wielu tuzów zarówno z krajowego podwórka, jak i z zagranicy.

Oprócz tego organizatorzy przygotowali wiele interesujących paneli dyskusyjnych dotyczących m.in. pojazdów autonomicznych, czy szeroko pojętego rolnictwa przyszłości.

Frekwencja sprzyja

Już pierwszego dnia targów mogliśmy zauważyć, iż wystawa cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem zwiedzających. Momentami na korytarzach targowych było wręcz tłoczno.

Polagra 2024 6 fot. Tomasz Kuchta
Młodzi rolnicy chętnie zaglądali do wnętrza kabin nowoczesnych ciągników fot. Tomasz Kuchta

Z głosów rolników szło usłyszeć zarówno narzekania na aktualną dochodowość produkcji rolnej, jak i wysoki pułap cenowy maszyn rolniczych. Mimo to na niektórych stoiskach byliśmy świadkami negocjacji przy zamawianiu sprzętu – widać zatem, że nastroje w rolnictwie są mocno zróżnicowane.

Liczne Złote Medale

W czasie trwania targów przyznane zostaną także Złote Medale Grupy MTP Targów Polagra Premiery 2024. W tym roku nagrodę tą otrzymało łącznie aż 27 laureatów, z czego 14 medali przyznano w kategorii “Maszyny, urządzenia u usługi dla rolnictwa”, podczas gdy pozostał 13 medali rozdysponowano w kategorii “rośliny uprawne”.

Już niebawem postaramy się napisać nieco więcej na temat najciekawszych naszym zdaniem rozwiązań, które zostały w ten sposób uhonorowane.

Targi Polagra Premiery 2024 potrwają do niedzieli włącznie.

Polagra 2024 7 fot. Tomasz Kuchta
Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się też tematyczne panele dyskusyjny fot. Tomasz Kuchta
Polagra 2024 8 fot. Tomasz Kuchta
Zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się także mniejsze ciągniki fot. Tomasz Kuchta
Polagra 2024 4 fot. Tomasz Kuchta
Wiele stoisk było wręcz obleganych przez zwiedzających fot. Tomasz Kuchta
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT